دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش

نماد آخرین قیمت قیمت پایانی حجم معاملات ارزش معاملات 30 روز
وملی (‎1.41) 145,900 (‎1.17) 145,560 64,436 ‎9.4‎ B -
فعالیت های گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش

این گروه بسیار کوچک در بازار سرمایه در زمینه انجام کلیه فرایندتهیه، تولید و عرضه انواع محصولات و پوستیجات طبیعی و غیرطبیعی فعالیت دارد.در سراسر کشور این صنعت دارای واحد های زیادی است اما بدلیل نوسانات قیمت مواد و تجهیزات مورد نیاز و همچنین نیاز به وجود شفافیت مالی، فعالان این صنعت علاقه چندانی به ورود به عرصه بورس ندارند.از دیگر عوامل جاذبه نداشتن فضای بورس برای اینگونه تولیدی ها نبودانگیزه کافی برای جذب سرمایه جهت گسترش میزان فعالیتشان است؛ همچنین نبود حمایت کافی و همچنین قوانین بازرگانی و مالیاتی سخت باعث شده تا تولید کنندگان از توسعه فعالیتشان دلسرد باشند.

تاریخچه گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش
این گروه از سال 1382 با زیرمجوعه گرفتن شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی ملی آغاز کرد."وملی" در سال 1348 فعالیت خودرا به عنوان بزرگترین هلدینگ صنعت کفش آغاز و تا پیش از انقلاب اسلامی با راه اندازی 54 شرکت در زمینه های مختلف تولیدی و بازرگانی در زیر مجموعه خود تولید صنعتی کفش در ایران را پایه ریزی نمود .در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی ملی با دارا بودن دوشرکت فعال "کفش ملی" و "شرکت مدیریت و توسعه ملی" و همچنین شرکت درشرف تاسیس گسترش توسعه و تجارت ملی به فعالیت خود ادامه می دهد.
ارزش و تعداد شرکت های گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش
هلدینگ گروه صنعتی ملی "وملی" در حال حاضر تنهاعضو فعال و شركت چرم مشهد "چرمش" تنها عضو دیگر صنعت دباغی و پرداخت چرم در بورس اوراق بهادار تهران می ‌باشد.ارزش بازار این شرکت حدود 3200 میلیارد تومان است که برای یک گروه تک سهم عددجالب توجهی است. وضعیت سودآوری این شرکت را می ‌توان با میزان تولید و فروش آن درسنوات گذشته بررسی نمود. هر چند که واردات بی‌رویه محصولات مشابه خارجی تهدیدی جدی برای این صنعت در کشور ما به شمار می‌رود، اما استفاده از تکنولوژی و متد روز دنیامی‌تواند به رشد و توسعه آن کمک کند.
بزرگترین شرکت گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش
آخرین شرکت پذیرش شده در گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش

شركت چرم مشهد "چرمش" در سال 1394 در بورس پذیرفته شدهاست اما در حال حاضر تبادلات آن متوقف و ممنوع شده است.